Programın Süresi:
20 saat / 4 hafta

Amaç:
Bir DJ’in bilmesi gereken DJ terminolojisinden, ekipman bilgisine, bir parçayı oluşturan elementlerden, phasemixinglooping ve case hazırlamaya ve daha birçok detaya hakim olmanın yanı sıra; DJ’likte iş modeli nasıl yaratılır sorusunun cevabına kadar DJ’likle ilgili her şey öğrenciye aktarılır.

Programda Ne Var?
Elektronik dans müziği türlerinin öğretilmesi
Ekipmanların kurulumu ve kullanımının öğretilmesi
DJ’liğin temel kurallarının öğretilmesi
Marka Yönetimi ve Pazarlama
İleri düzey DJ’lik

Belge:
Programa %70 devam gösteren tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Eğitmenler:
Doğuş Çabakçor
Ahmet Atakan
Ozan Işın
Batuhan Kocaoğlu

Detaylı bilgi, soru ve kayıt:
academy@cabakcor.com
Academy Instagram @cabakcoracademy

Müziğini görsellikle birleştiren, pozitif enerjisiyle beraber dinleyicileriyle özel bir bağ kuran ve her mekana/partiye özel performans sergileyen Doğuş; global dans müziğinin en iddialı parçalarına setlerinde yer veriyor ve kusursuz tekniği ile dinleyenleri büyülüyor.

Müzik trendleri gibi moda trendlerini de yakından takip eden Doğuş, kısa süre içinde basında stil sahibi DJ olarak lanse edilmeye başladı. Milliyet Gazetesi tarafından 2011 ve 2012 yılında Istanbul gece hayatının en iyi DJ’i ve Gecce.com tarafından 2012’de “En İyi DJ” seçildi. Bugüne kadar uluslararası bir çok şehirde (Londra, Miami, New York, Paris, Amsterdam, Doha, Barcelona, Varşova, Frankfurt, Bali, Singapur, Taipei, Sofya, Maldivler, St. Petersburg vb.) performanslar sergiledi.

Global markalarla ortak bir çok proje içerisinde yer alan Doğuş, W Hotels & Burn Studios DJ Lab 2012 için dünya çapında davet edilen 7 kişiden biri – bugüne kadar ki tek Türk- oldu. Bu önemli misyonla 2012’de Bali’de müzik dünyasının mentorlarıyla birlikte bir hafta geçirdi ve sonrasında dünya çapında performanslar sergilemeye başladı. Ayrıca BURN markasıyla işbirliği sonucu çekilen reklam filmi tüm ulusal TV kanallarında gösterime girmiştir ve Türkiye’nin en iyi DJ’ini seçen “Burn Studios RMX” yarışmasında jürilik yapmıştır.

2011, 2012 ve 2014 yaz sezonunda resident DJ’liğini yaptığı 7800 Çeşme adına hazırladığı “7800 Çeşme by Doğuş Çabakçor” compilation albüm serisi ile D&R “çok satanlar” listesinde 1 numara olmayı başardı.

1 Agustos 2012’de Londra’da Nicky Romero ve David Guetta ile sergilediği performans sonrası yabancı bir çok ajansın dikkatini çekti.

2014 Yılında “Bring The Sun” parçasıyla aldığı olumlu tepkiden sonra 2016 ve 17’de Andrey Exx ile yaptığı projeleri piyasaya süren Doğuş adından tekrar bahsettirdi. İlk Türkçe şarkısı olan “Yokluğunda”yı Ümit Besen’in vokali ile piyasaya 2017’de sundu ve müzik listelerinde hala yerini koruyor.

Bir markanın yüzü ya da parçası olabilmenin başlıca gereksinimlerini, yaşam tarzı haline getiren Doğuş, basın ve medyanın ilgisini üzerinde tutmaya devam ediyor. Bunun yanında, sosyal medyayı da interaktif olarak kullanıyor. takipçileri ile samimi bir bağ kurarak markaların ilgisini çeken Doguş, Les Benjamins, Samsung, BMW ve Adidas gibi daha bir çok marka ile uzun süredir devam eden iş birliklerine imza atıyor.

2009 yılı itibariyle, okuduğu üniversitenin partilerinde çalarak dj’liğe ilk adımlarını atan Ahmet, 2011 yılında profesyonel kariyerine başlamıştır.
İlk olarak Chilai Bebek’te müzik çalmaya başlamış ve kısa süre sonra Doğuş Çabakçor’un o dönem müzik direktörlüğünü üstlendiği W Lounge Istanbul’da resident dj olma şansına sahip olmuştur. 2012 senesinde “Burn Residency” Dj yarışmasında Türkiye 2.si olma başarısı göstermiş ve aynı yıl müzik prodüksiyonuna başlamıştır. 2013 yılında “Calling You” adlı ilk single çalışmasını yayınlamıştır.

2014 yılında “Another Time” ve 2015 yılında “Black Ledger” isimli 2 ep ile 5 parça daha yayınlayan Ahmet, 2016 yılında kendi ev stüdyosunu kurmuş ve daha kapsamlı çalışmalar yapabilmek için sahip olduğu ekipmanları öğrenmeye zaman harcamıştır.

Bu çalışmalar 1 sene sonra sonuç vermiş ve 2018 senesinde yaptığı “Chasser Les Pigeons” adlı parçası, çok önemli bir plak şirketi olan Bar 25 Music’in “Sounds Of Sirin Vol.1” adlı albümünde yayınlanmıştır. Bu sayede Ahmet, Be Svendsen, Bedouin, Armen Miran, Kora, Hraach ve Feathered Sun gibi çok önemli isimlerle aynı albümde yer almış ve birkaç ay sonra “Ivy” isimli parçası, yine aynı plak şirketinin yayınladığı ve gelecek vaad eden prodüktörlerin parçalarının bulunduğu “Starlights” isimli albümde yer almıştır.

Türkçe ve yabancı parçalara yaptığı editlerle de beğeni toplayan Ahmet Atakan, 2018’de yine önemli plak şirketleri arasında olan 300Grad/Acker Records’dan “Coming Home” isimli bir remix, ve Shango Records’dan “The Philosophy” isimli bir ep yayınlama başarısı göstermiştir.

Dj’lik kariyeri boyunca Chilai, W Lounge Istanbul, 7800 Çeşme, Aqua Şifne, Members Istanbul, Alarga Alaçatı, Dusk Alaçatı gibi önemli mekanlarda çalan ve şu an Bedevi adlı gece kulübünde resident dj olarak görev yapan Ahmet, bir yandan da 2020 sonbahar aylarında yayınlamayı planladığı, “Words” ismini taşıyan 8 parçalık albümü üzerinde çalışmaya devam etmektedir.

2014 yılında Bau Studios’da eğitim alarak başladığı müzik hayatına ilk başta hobi olarak devam ederken, gelen teklifler doğrultusunda meslek haline dönüştürmüştür.

Henüz 21 yaşındayken W Istanbul’un Music Curatorlük görevini üstlenirken bu ünvana kavuşmuş en genç isim olmuştur.

W Istanbul’un ardından Happily Ever After, Zuma Istanbul, Noir Istanbul, 5 Cocktails & More, 7800 Çeşme, Sortie, Freya gibi birçok mekanda performans sergilemiştir.

Ayrıca Prodüksiyon çalışmalarına devam eden Ozan Işın, çıkardığı ilk parçasıyla “Ghetto Ghetto ADE” albümüne girmiştir.

Son olarak Doğuş Çabakçor ile birlikte “Crazy in Love” adında bir Single çıkaran Ozan Işın, çalışmalarına devam etmektedir.

Uzun yıllardır müziğe duyduğu ilgi ve merak doğrultusunda 2013 yılında DJ olarak müzik hayatına giriş yapmıştır.

İlk olarak Doğuş Çabakçor’un müzik direktörlüğünü üstlendiği Members İstanbul gece kulübünde Resident DJ olarak mesleğe başlamıştır. Daha sonrasında Fenix, Zuma Bodrum, Spago İstanbul, Happily Ever After, Zayo, Noir ve Freya gibi birçok mekanda performanslar sergilemiştir.

2016 – 2019 yılları arasında Noir İstanbul’un müzik direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Burada Milk&Sugar, Sharam Jey ve Camelphat gibi önde gelen DJ’lerle aynı sahneyi paylaşmıştır.

Bu yıl içerisinde prodüksiyon çalışmalarına ağırlık vererek üstünde çalıştığı ilk parçasını çıkarmayı planlamaktadır.

Close

Dogus Cabakcor

DJ, Producer and Video Creator

Close

CABAKCOR CLUB

Close

Sepet (0)

Cart is empty Sepette ürün bulunmuyor.

Dogus Cabakcor

DJ, Producer and Video Creator